Jak czytać rozmiary spodni damskich?
jak czytać rozmiary spodni damskich?
Envato Elements

Autor: Paulina Kruszewska-Zelman

Rozmiary spodni damskich bywają trudne do odszyfrowania. Gdy tylko odchodzimy od standardowej rozmiarówki wyrażonej w literkach S, M, L, wiele z nas wpada w lekkie zakłopotanie. Co oznacza rozmiar spodni 32/34. Spodnie 30/32 – jaki to rozmiar? Jeśli też zadajesz sobie te pytania stojąc przed sklepowym wieszakiem, świetnie trafiłaś! Wyjaśniamy, jaki rozmiar spodni damskich będzie dla Ciebie idealny.

Jak odczytywać rozmiary spodni damskich?

Wybierając nowe spodnie musisz wziąć pod uwagę, że rozmiarówka może się różnić w zależności od sklepu. I to czasami znacząco! Właśnie dlatego w każdym sklepie znajdziesz tabele rozmiarów. Spodnie damskie zazwyczaj mają w nich rozmiary zaczynające się od 32, a kończące na 46. Choć bywają również mniejsze, a także w przypadku rozmiarówki plus size – większe.

Nieco inaczej wygląda rozmiarówka jeansów damskich, która jest podawana w calach. Zazwyczaj zaczyna się ona od 24, a kończy na 35. Chcąc poznać swój rozmiar spodni, musisz sprawdzić obwód swojej talii i bioder. Mając te dane wystarczy wstawić wartości w odpowiednie miejsca poniższej tabeli.

rozmiary spodni damskich - tabela

Rozmiary spodni damskich a typ figury

Już wiemy, jak czytać rozmiary spodni damskich: osoba mająca 68 cm w talii i 97 w biodrach będzie nosiła spodnie w rozmiarze 38 i jeansy w rozmiarze 29/30. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że natura nie zawsze lubi wpasowywać się w tabelki i ma o wiele większą fantazję niż twórcy rozmiarówek. Właśnie z tego powodu wiele kobiet ma ogromny problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru jeansów czy też spodni. Weźmy na warsztat choćby panie o figurze gruszki – w ich wypadku idealnie dopasowane w biodrach spodnie z wysokim stanem prawdopodobnie będą lekko odstawać w talii. To tylko jeden z przykładów obrazujących tezę, iż szukając właściwego rozmiaru spodni musimy brać pod uwagę nie tylko tabelę rozmiarów, ale też fason. Nie dla każdego są biodrówki i – wbrew obiegowej opinii – nie każda z nas świetnie wygląda w mom jeans. W poszukiwaniu ideału warto przymierzyć wiele par spodni i przejrzeć ofertę kilku sklepów.

Co oznacza rozmiar spodni 32/34?

Zdarza się, najczęściej w przypadku jeansów, że na metce znajdziemy dwa rozmiary podane w calach. Pierwszy z nich to szerokość bioder (W – widht), zaś drugi to długość nogawki (L – lenght). Powinnyśmy przyjąć, że 1 cal wynosi 2,54 cm. Mnożąc te rozmiary przez centymetry otrzymamy nasze wymiary bioder i długości nogawki. Co więc oznacza rozmiar spodni 32/34? Są to spodnie dla kobiety o szerokości bioder 81 cm i długości nogawki 86 cm. W ten sam sposób możemy przeanalizować spodnie 30/32 – jaki to rozmiar? W przybliżeniu to europejskie XXS, czyli spodnie dla osoby mającej 76 cm w biodrach i o długości nogawki 81 cm.

Najpopularniejsze

Najnowsze artykuły

Najbardziej kaloryczne produkty

Najbardziej kaloryczne produkty mogą zawierać nawet 2500 kcal w jednej porcji! Jakie danie otwiera, a jakie zamyka ranking najbardziej kalorycznego...

Trening siłowy [plan treningu całego ciała]

Chcesz szybko schudnąć i ujędrnić ciało. Tym co daje niemal natychmiastowe efekty jest trening siłowy. Plan podajemy Ci na tacy.

Sok z selera naciowego i kiwi

Sok z selera naciowego pnie się na szczyty list popularności. Czy słusznie? Mówi się, że pomaga w odchudzaniu, a także wspomaga wydalanie z...

Cellulit: skąd się bierze? Jak sobie z nim radzić?

Skąd się bierze cellulit? Jakie są stopnie zaawansowania zmian i w jaki sposób można im zapobiegać? Sprawdź!

Sposoby na obniżenie kortyzolu

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu - kortyzolem. Istnieje wiele...

0 komentarzy

Wyślij komentarz