Nie chcesz przytyć w święta? Wystarczy wiedzieć o tych 5 rzeczach!
jak nie przytyć w święta?
Envato Elements

Autor: Paulina Kruszewska-Zelman

Czy można jeść bezkarnie i nie przytyć w święta? Tak, ale pod warunkiem, że zastosujesz się do kilku zasad! Podrzucamy triki dietetyków z Dietatu.pl, dzięki którym bez uszczerbku dla walorów smakowych dań i bez odmawiania sobie jedzenia, tuż po świętach nie będziemy z przerażeniem patrzeć na szybującą w górę wskazówkę wagi.

Planuj!

My kobiety mamy planowanie w małym paluszku. Inaczej większość z nas nie zmieściłaby w krótkiej dobie wszystkich swoich obowiązków. Czemu nie wykorzystać tej umiejętności podczas świąt? Przygotuj menu świąteczne z ołówkiem w ręku. Spisz listę potraw i przygotuj do niej spis składników.

„Pamiętaj jednak, że planujesz jedzenie na dwa dni świąt, a nie na miesiąc spędzony na bezludnej wyspie, zaś do wykarmienia masz jedynie rodzinę, nie batalion wojska.” – przekonuje dietetyczka Dietatu.pl.

Stosuj sprytne zamienniki

Tak naprawdę w większości dań nie poczujesz różnicy między śmietaną 30% a 18%. Do sałatki zamiast majonezu możesz dodać go jedynie ociupinę wymieszaną z jogurtem. Prawdopodobnie możesz też zamienić smażone potrawy na gotowane lub pieczone? Niby niewiele, a podczas ostatecznego bilansu kalorii robi ogromną różnicę!

Warzywa to podstawa! W święta również…

Mają niewiele kalorii i całe mnóstwo witamin. Dzięki zawartości błonnika sycą na długo. Obniżają też IG posiłków, do których są dodawane. Przy takiej puli korzyści trudno wyobrazić sobie bez nich święta!

Dziel się! Na zdrowie…

Już w przedszkolu namawiali Cię do dzielenia się z przyjaciółmi i rodzeństwem? Podczas świąt złota rada rodziców i nauczycieli zyskuje na znaczeniu, bo gdy zjesz kawałek ciasta, a resztą podzielisz się z rodziną, Twoja waga raczej nie ucierpi. Ale jeśli pochłoniesz na raz pół mazurka… Cóż, wtedy sytuacja wygląda zupełnie inaczej!

Wstań od stołu

Dużo bardziej prawdopodobne, że sięgniesz po kolejny kęs jedzenia, jeśli jest tuż pod Twoją ręką. Choćby dlatego w święta warto wybrać się z rodziną na spacer lub zagrać w planszówki. Jednym słowem zrobić wszystko, by nie siedzieć przy stole, który kusi Cię mnogością potraw i deserów.

Te pięć rzeczy to drobiazgi, które nie wpłyną na przyjemność ze spędzania czasu z rodziną i cieszenia się świątecznymi przysmakami. W ostatecznym rozrachunku sprawią jednak, że zjesz zdecydowanie mniej niż zazwyczaj, a po świętach nie będziesz borykać się z poczuciem ociężałości i dodatkowymi kilogramami.

_________________________

Większość z nas doskonale wie, co trzeba zrobić, by schudnąć. W praktyce jednak te wysiłki kończą się fiaskiem albo po krótkotrwałej utracie wagi pojawia się efekt jojo, a każda kolejna próba schudnięcia jest coraz trudniejsza. STOP! Diety cud i drastyczne ograniczenie kaloryczności posiłków są drogą donikąd! Jak schudnąć skutecznie i bez efektu jojo?

Z praktyki Dietatu.pl wynika, że tylko odpowiedni dobór kaloryczności oraz właściwa zawartość w diecie makroskładników i mikroskładników pozwalają na szybki spadek wagi. Nie mniej ważna jest niewielka ilość cukrów prostych oraz właściwe przerwy między posiłkami – dzięki nim reguluje się poziom insuliny, a Ty przestajesz odczuwać nieprzyjemne ssanie w żołądku. Stosując diety Dietatu.pl nie masz ochoty na podjadanie!

Nasze diety to odpowiedź na potrzeby tych osób, które chcą nauczyć się jeść zdrowo i smacznie tak, by nowe nawyki stały się ich sposobem na życie, a nie tylko chwilową przerwą. Dzięki temu nasi podopieczni nie borykają się z efektem jojo. Zbilansowana dieta Dietatu.pl o właściwej kaloryczności daje szybkie efekty, a co najważniejsze w trakcie jej trwania nie trzeba gotować osobno dla siebie i rodziny. Te dania pokochają zarówno panie, panowie, jak i dzieci.

Najpopularniejsze

Najnowsze artykuły

Najbardziej kaloryczne produkty

Najbardziej kaloryczne produkty mogą zawierać nawet 2500 kcal w jednej porcji! Jakie danie otwiera, a jakie zamyka ranking najbardziej kalorycznego...

Trening siłowy [plan treningu całego ciała]

Chcesz szybko schudnąć i ujędrnić ciało. Tym co daje niemal natychmiastowe efekty jest trening siłowy. Plan podajemy Ci na tacy.

Sok z selera naciowego i kiwi

Sok z selera naciowego pnie się na szczyty list popularności. Czy słusznie? Mówi się, że pomaga w odchudzaniu, a także wspomaga wydalanie z...

Cellulit: skąd się bierze? Jak sobie z nim radzić?

Skąd się bierze cellulit? Jakie są stopnie zaawansowania zmian i w jaki sposób można im zapobiegać? Sprawdź!

Sposoby na obniżenie kortyzolu

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu - kortyzolem. Istnieje wiele...

0 komentarzy

Wyślij komentarz