Jak pielęgnować farbowane włosy?
materiały prasowe

Autor: Paulina Kruszewska-Zelman

Farbowanie włosów, niezależnie od metody, oddziałuje na ich naturalną strukturę, często powodując uszkodzenia i wyraźnie osłabiając ich kondycję. Włosy po koloryzacji często stają się suche, łamliwe, matowe i pozbawione blasku. Mimo tego, farbowanie wciąż jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających, który pozwala na zmianę wyglądu czy ukrycie siwych włosów. Warto jednak pamiętać, że każdej koloryzacji powinna towarzyszyć świadoma i skuteczna pielęgnacja. To właśnie w niej tkwi sekret pięknych i zdrowych włosów, a także ich intensywnego koloru. Podpowiadamy, jak właściwe dbać o farbowane włosy!

Przed wiosennymi metamorfozami przypominamy, jak farbowanie włosów wpływa na ich kondycję i jak należy o nie dbać. Warto wiedzieć, że po koloryzacji włos często staje matowy i suchy, ponieważ jego łuska zostaje otwarta. To sprawia, że zmniejsza się także jego poziom nawilżenia. Mocno rozchylona łuska jest charakterystyczna dla włosów o wysokiej porowatości. Aby zapewnić takim włosom odpowiednią i świadomą pielęgnację, warto sięgnąć po produkty z serii Hair in Balance marki OnlyBio, które kompleksowo odpowiedzą na potrzeby nawet najbardziej wymagających, farbowanych włosów, jednocześnie podkreślając to, co w nich najlepsze.

Jak odpowiednio dobrać produkty?

O włosy farbowane wcale nie musimy dbać w inny sposób niż o te naturalne. W obu przypadkach najistotniejsza kwestią jest zachowanie równowagi PEH, dzięki zapewnieniu im odpowiedniej równowagi składników pielęgnacyjnych. To pozwala zachować zdrowe włosy – podpowiada stylista fryzur i ambasador marki Hair in Balance OnlyBio, DEJV Architekt Fryzur. Świadoma pielęgnacja i właściwe odżywianie włosów są kluczowe dla utrzymania zdrowych i pięknych włosów, a także pożądanych efektów koloryzacji. Za kondycję włosa podczas zabiegu oraz chwile po nim odpowiada kolorysta, natomiast dalsza cześć pracy nad włosami jest do wykonania w domu podczas codziennej pielęgnacji – dodaje ekspert.

materiały prasowe

Tajemnica równowagi PEH

Niezwykle istotna dla pięknych włosów jest także równowaga składnikowa. Farbowane włosy potrzebują kompletu składników odżywczych: protein, emolinetów i humektantów (PEH), których balans wygładzi włos, domknie łuskę czy wydobędzie skręt. Pielęgnacja oparta na równowadze PEH pozostawia włosy w idealnej kondycji – efekt to błyszczące, sypkie, miękkie i elastyczne, wyglądają zdrowo, nie kruszą się i nie łamią, nawet po zabiegu prawidłowo wykonanej koloryzacji.

Rytuały pielęgnacyjne dla farbowanych włosów

W przypadku włosów farbowanych warto także położyć nacisk na dodatkowe rytuały pielęgnacyjne. Włosom poddawanym działaniu zabiegów chemicznych zaleca się częstsze wykonywanie rytuałów pielęgnacyjnych, takich jak laminowanie, olejowanie, zakwaszanie – wyjaśnia stylista. Pozwalają one zregenerować strukturę włosa, domknąć łuskę, a także skutecznie chronić je przed utratą wody. Dzięki takiej pielęgnacji także farbowane włosy mogą być błyszczące, wygładzone i nawilżone.

materiały prasowe

Metoda OMO w trosce o piękny kolor

Do codziennej rutyny warto wprowadzić także zasadę OMO, czyli… odżywiamy, myjemy i odżywiamy! Oto idealny przepis na przywrócenie farbowanym włosom blasku, idealnej gładkości i zachowanie wyrazistego kolory na dłużej. Jak to osiągnąć? Przed umyciem włosów należy nałożyć na nie odpowiednią odżywkę. Kosmetyk nakładamy na połowę długości i rozprowadzamy aż po same końce. Zabezpieczy to włosy przed przesuszaniem i uszkodzeniami podczas mycia oraz wstępnie zadba o ich kondycję. Następnie, bez spłukiwania odżywki, nakładamy szampon na czubek głowy. Myjemy tylko skórę głowy i włosy u nasady, pozwalając szamponowi oczyścić je delikatnie i bez pocierania. Na sam koniec nakładamy drugą odżywkę na włosy. Po dwóch minutach spłukujemy.

Źródło: materiały prasowe

Najpopularniejsze

Najnowsze artykuły

Najbardziej kaloryczne produkty

Najbardziej kaloryczne produkty mogą zawierać nawet 2500 kcal w jednej porcji! Jakie danie otwiera, a jakie zamyka ranking najbardziej kalorycznego...

Trening siłowy [plan treningu całego ciała]

Chcesz szybko schudnąć i ujędrnić ciało. Tym co daje niemal natychmiastowe efekty jest trening siłowy. Plan podajemy Ci na tacy.

Sok z selera naciowego i kiwi

Sok z selera naciowego pnie się na szczyty list popularności. Czy słusznie? Mówi się, że pomaga w odchudzaniu, a także wspomaga wydalanie z...

Cellulit: skąd się bierze? Jak sobie z nim radzić?

Skąd się bierze cellulit? Jakie są stopnie zaawansowania zmian i w jaki sposób można im zapobiegać? Sprawdź!

Sposoby na obniżenie kortyzolu

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu - kortyzolem. Istnieje wiele...

0 komentarzy

Wyślij komentarz