Ile kosztuje botoks?
botoks
elements.envato

Autor: Paulina Kruszewska-Zelman

Botoks znany jest medycynie estetycznej od niemal 30 lat. Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej jest całkowicie bezpieczny i coraz częściej wykonywany. Ile kosztuje botoks? Cena zależy od liczby wkłuć oraz miejsca, gdzie wykonywany jest zabieg.

Botoks: co to jest i jak działa?

Marzenie o wiecznej młodości towarzyszy ludzkości od zawsze. Nic dziwnego, że toksyna botulinowa, którą pierwotnie wykorzystywano jedynie w okulistyce cieszy się tak ogromną popularnością. Botoks (czy też botox) zatrzymuje pracę mięśni i ich kurczenie się, a tym samym spłycenie zmarszczek mimicznych. Skóra wygląda młodziej i często nabiera bardziej łagodnego wyrazu.

Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej trwa nie więcej niż 60 minut, w trakcie których lekarz wypełnia kartę pacjenta, robi wywiad i wstrzykuje botoks. Czy boli? Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji, a także sposobu podania botoksu. Na pewno nie jest to masaż relaksacyjny, ale raczej trudno w tym wypadku mówić o bólu. Raczej jest to przemijające uczucie rozpierania w miejscu wstrzyknięcia.

Botoks: efekty uboczne

Po podaniu toksyny botulinowej mogą pojawiać się drobne niedogodności, takie jak:

  • ból w miejscu wkłucia;
  • niewielki guzek (do momentu wchłonięcia się botoksu);
  • niewielki krwiak;
  • ból głowy;
  • suchość oczu lub nadmierne łzawienie.

W niektórych przypadkach obserwuje się niedowład brwi, obniżenie powieki czy osłabienie mięśni twarzy. Takie efekty uboczne botoksu nie są jednak częste. Po zabiegu lekarz zaproponuje Ci wizytę kontrolną, podczas której sprawdzi, czy osiągnięto oczekiwany efekt zabiegu.

Botoks: zalecenia po zabiegu

Zabieg wstrzyknięcia botoksu jest bezpieczny i mało inwazyjny. Mimo tego po jego wykonaniu należy przestrzegać następujących zaleceń:

  • Przez 4-6 godzin unikać schylania i leżenia
  • Przez 24 godziny nie spożywać alkoholu
  • Przez 24 godziny zrezygnować z siłowni i forsownych treningów
  • Przez 7 dni nie należy korzystać z sauny, łaźni parowych, kriokomór, solariów oraz unikać przebywania na słońcu.
  • Przez 4-5 dni nie należy wykonywać peelingów ani masaży twarzy

Botoks: ile kosztuje?

Ile kosztuje botoks? Cena zabiegu zależy przede wszystkim od powierzchni twarzy, którą poddajemy zabiegowi. Najczęściej lekarze rozliczają się za „strefę twarzy”. I tak kurze łapki stanowią jedną strefę, lwia zmarszczka drugą, zaś czoło trzecią. Jeśli klientka decyduje się na wszystkie trzy strefy, często dostaje niewielki rabat. W Warszawie cena botoksu przy trzech strefach waha się od 700 do 1000 zł.

Cena botoksu może też zależeć od liczby wkłuć. Ten sposób rozliczania się za zabieg jest najkorzystniejszy dla stosunkowo młodych dziewczyn, które nie mają dużej liczby zmarszczek, natomiast chcą skorygować wszystkie trzy strefy. W każdej z nich lekarz podaje niewielką ilość preparatu, dzięki czemu za zabieg płacą nie 1000 zł tylko np. 600 zł.

To, ile kosztuje botoks jest również uzależnione od miejscowości oraz gabinetu. Osoby wykonujące zabieg na niewielką skalę są zazwyczaj tańsze niż duże kliniki medycyny estetycznej. Decydując się na konkretnego lekarza oprócz ceny botoksu warto też mieć na uwadze higienę miejsca pracy oraz doświadczenie.


Źródło:
Materiały informacyjne IDEALE medycyna estetyczna www.ideale.pl

Najpopularniejsze

Najnowsze artykuły

Intense Serum Line, czyli siła pielęgnacji i efekt naturalnego makijażu

Marka NEO MAKE UP, partner kobiecego piękna, poszerza swoją ofertę o nową linię innowacyjnych produktówłączących najlepsze cechy codziennej...

Pielęgnacja włosów jesienią – sposoby na odżywione i pełne blasku pasma!

Odczuwalna już niemal w pełni jesień to czas powrotu do rzeczywistości, który z jednej strony narzuca konieczność pożegnania się z ciepłymi,...

Ćwiczenia na pośladki

Krągłe i jędrne pośladki to dla większości z nas synonim atrakcyjności. Podczas badań, w których panowie w specjalnych okularach śledzących ruchy...

Jakie produkty zawierają węglowodany?

To, że cukier jest w słodyczach, słodkich napojach czy miodzie jest oczywiste. Ale czy na pewno wiesz, jakie produkty zawierają węglowodany? Założę...

Zupa dyniowa

Gęsta, sycąca zupa dyniowa z dodatkiem serka topionego i ziemniaków nie tylko pysznie smakuje, ale też cudownie rozgrzewa. Prosty, szybki oraz...

0 komentarzy

Wyślij komentarz